Přinášíme další komponenty od Makeblock!

05.03.2016 20:05

Arduino Robot mBot se těší velké popularitě. Nedivím se, taky si s ním občas doma rádi pohrajeme :-).

Nyní přináším další rozšiřující moduly pro robota mBot a Makeblock platformu Me.

Rozšiřující modul stačí připojit k základní desce robota, nainstalovat knihovnu, mrknout na DEMO (příklad) a začít používat ve vlastním projektu!

A teď už ke konkrétním modulům:

Prvním je PIR modul pro snímání pohybu. Umožňuje detekovat pohyb osob nebo zvířat ve vzdálenosti až 6m (úhel záběru 120°). Citlivost se dá nastavit trimrem na PCB. Vhodný je pro detekci pohybu za účelem spuštění nějaké akce nebo pro zabezpečovací účely.

Me PIR Motion Sensor

Další modul je 4-násobný 7-segmentový display. Opět je k dispozici knihovna, tak je použití snadné. Modul je vhodný na zobrazování údajů ve vašem projektu. Robot může jednoduše zobrazovat rychlost, čas, hodnoty snímačů nebo skóre.

Me 7-Segment Serial Display - Red

Modul s potenciomentrem je možné využít pro nastavení rychlosti robota, svítivosti LEDek nebo nastavení potřebné analogové hodnoty.

Me Potentiometer

RGB LED modul je vybaven čtyřmi RGB LED diodami, které se dají ovládat každá zvlášť. Je možné nastavovat svítivost a barvu. Namixováním červené, zelené a modré můžete vyzdobit vašeho robota nebo třeba pokoj.  

Me RGB LED

Modul 3-osého akcelerometru a gyroskopu poslouží v projektech, kde je třeba vyhodnocovat pohyb. Například vyhodnocovat změnu rychlosti vašeho robota při naražení do překážky.  

Me 3-Axis Accelerometer and Gyro Sensor

Modul kompasu pomůže vašemu robotovi s orientací a také při cestě na severní pól. :-)

K dispozici je knihovna pro inicializaci, kalibrování modulu a také čtení dat.

Me Compass

Mezi zajímavé moduly patří také modul s barevným TFT displejem. Ve vašem projektu můžete zobrazovat barevné geometrické obrazce nebo znaky. Displej se ovládá přes sériový port.

Me TFT LCD Screen - 2.2 Inch

To byly rozšiřující moduly pro robota mBot a Me platformu!

A aby toho nebylo málo, přináším ještě další stavebnici robota Starter Robot Kit! Můžete si sestavit buď tank nebo trojkolku. Robot se umí vyhýbat překážkám. Mechanické díly jsou z hliníku a konstrukce je velmi bytelná a robustní. Stavebnice je určena především dětem, které s ní mohou formou hry získat praktické zkušenosti s programováním, elektronikou a robotikou. Tatínci ale taky nepřijdou zkrátka :-).

Základ robota tvoří deska založená na Arduinu, kterou můžete programovat v prostředí mBlock vycházejícím z populárního Scratche. K základní desce je možné připojit zmiňované rozšiřující moduly a snímače. Stavebnice je ve variantě Bluetooth a je k dispozici i aplikace pro ovládání robota z mobilního telefonu.

Starter Robot Kit

Arduino robotům zdar!

Oldřich

Kontakt

Ing. Oldřich Horáček Březová 1673
73934 Šenov
Czech Republic

+420 775 030 077 Po-Pá, 8-16 hodin info@hwkitchen.com Jsme česká firma!